9 czerwca 2015 Europool

Budowa basenu

budowa basenów kąpielowych

Budowa basenu kąpielowego

Jak zacząć?

Czynnością poprzedzającą budowę basenu jest stworzenie jego planu. Trzeba wybrać miejsce np. w ogrodzie przydomowym pamiętając o budżecie i ważnych aspektach lub ograniczeniach jakie niesie ze sobą budowa basenu ogrodowego takie jak na przykład:

  • obecność wód gruntowych
  • rodzaj gruntu
  • pochylenie terenu
  • wielkość basenu
  • głębokość basenu
  • rodzaj basenu (poliestrowy lub żelbetowy)

Dobrze przemyślana lokalizacja umieszczenia niecki basenowej albo wanny ogrodowej to podstawa sukcesu. Pamiętaj o tym, że taki obiekt to struktura na stałe osadzona w gruncie i będzie obecna obok Twojego domu na całe lata. Warto spędzić czas na przygotowanie miejsca pod basen – zaprojektować lub przeprojektować swój ogród tak aby nowa budowla świetnie się prezentowała i zwyczajnie cieszyła oko pasując do reszty otoczenia.
Krok pierwszy – jak będziesz używać swój basen?

Zastanów się jak będziesz używać swój basen kąpielowy. Chcesz się zrelaksować, brać udział w zdrowych ćwiczeniach w basenie a może pragniesz zorganizować aktywny czas swojej rodzinie i przyjaciołom? Zdefiniowanie użytkowania basenu pomoże Ci wybrać jego model. Aktualnie dostępne w naszej ofercie baseny możesz sprawdzić w zakładce baseny poliestrowe na dole strony.

Krok drugi – wielkość podwórza i panujące warunki.

Pamiętając o wymiarach podwórka, rozważ też jakie jest nachylenie terenu i sprawdź rodzaj gleby oraz dostęp do przyszłego basenu i jego wyposażenia. Baseny instaluje się łatwiej wtedy, gdy podwórze jest równe. Ciężkie warunki takie jak duże nachylenie terenu, kamienista gleba i ograniczony dostęp wymagają profesjonalnych przygotowań – ale nasza firma i z tym sobie poradzi. Przeprowadzimy z Tobą konsultacje i dokonamy analizy terenu wykonując również wizualizację jak wybrany model basenu będzie wyglądał w Twoim ogrodzie.

Krok trzeci – konsultacje

Będziemy z Tobą rozmawiać o tym, jaki wymiar i kształt niecki basenowej będzie odpowiedni dla Twojego podwórza lub ogrodu. Określimy koszty jakie generuje budowa basenu jak i średni miesięczny koszt jego utrzymania. Zaproponujemy rozwiązania zabezpieczające takie jak zadaszenia basenowe czy rolety.

Krok czwarty – wyposażenie basenu

Do każdego basenu można dodać wszelkiego rodzaju atrakcje takie jak kurtyny wodne czy zjeżdżalnie. Warto też rozważyć instalację dodatkowego oświetlenia, wspomnianego wyżej zadaszenia i/lub rolety basenowej.

Krok piąty – serwis basenów

Jeżeli masz problem z basenem, coś się zepsuło lub podejrzewasz jakąś usterkę – skorzystaj z naszego zgłoszenia serwisowego. Możesz dołączyć zdjęcie i opisać usterki. Po wysłaniu formularza czekaj na naszą odpowiedź.

 

Tagged: , , ,