Wiadomości
Czytaj

Wanny Spa

Czas na zimne i orzeźwiające kąpiele w basenach się skończył. Teraz zapraszamy Państwa do skorzystania z gorących i relaksacyjnych kąpieli w naszych Wannach Spa

Masz pytania napisz do nas lub zadzwoń europool@home.pl /661-522-415

young beautiful brunette woman takes bubble bath

Basen kąpielowy nie musi być drogi!

Twój wymarzony basen kąpielowy nie musi być ani drogi ani wielki!

Lato właściwie zagościło już na dobre w naszym kraju, zaczynamy więc myśleć gdzie się tu ochłodzić. Myśl o pakowaniu strojów kąpielowych, ręczników, kremu do opalania, zmianie ubrań i zaciąganiu dzieciaków do samochodu aby zawieść je nad jezioro lub na basen czasem sprawia, że chcemy znaleźć jakąś alternatywę – zwłaszcza wtedy, gdy mamy mnóstwo obowiązków. Nie byłoby czymś fajnym ominąć ten cały chaos i zorganizować budowę basenu we własnym ogrodzie lub na podwórku?

Wielu ludzi myśli, że basen kąpielowy jest poza ich zasięgiem. Nie zdają sobie jednak sprawy, że koszt posiadania basenu jest bardziej opłacalny niż kiedykolwiek. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na redukcję kosztów zachowując jednak marzenie o własnym basenie.

Wielkość basenu

Rozważając budowę, pamiętaj, że basen kąpielowy wcale nie musi być bardzo duży. Można zmniejszyć jego skalę poświęcając część celów, do których ma służyć. Zastanów się czy:

  • potrzebujesz basenu przydomowego do celów sportowych czy rekreacji?
  • ma służyć do imprez czy tylko Twojej rodzinie?
  • ma służyć tylko do relaksu, może wtedy dobrym wyjściem byłby odpowiedni model wanny spa?

Niezależnie od celu jak np. imprezy basenowe, rekreacja, pluskanie się dzieci – wierzcie nam, nie słyszeliśmy nigdy aby jakieś dziecko powiedziało „nie chcę się tu bawić, ten basen jest za mały!”. Jeżeli planujesz wykorzystywać basen kąpielowy do celów sportowych pragnąc przepłynąć w nim np. 25 okrążeń, rozważ budowę basenu mniejszego w skali, z mniejszej ilości materiałów, zmniejszonymi kosztami konstrukcji a co za tym idzie – tańszym serwisem.

Bajery mogą poczekać

Kolejnym sposobem na obniżenie kosztów budowy marzenia, jakim będzie Twój własny basen kąpielowy jest …cierpliwość. Na dodatki takie jak np. zjeżdżalnie czy kurtyny wodne nadejdzie jeszcze czas. Jeśli spróbujesz dodać zbyt dużo dodatków urozmaicających zabawę na basenie końcowy koszt jego budowy z pewnością będzie wyższy. Będzie tu pomocna rada specjalistów dowiedz się z czego można zrezygnować aby funkcjonalność basenu kąpielowego została zachowana. Bajery możesz dodać później – pomoże to zmniejszyć koszt budowy basenu.

Otoczenie basenu kąpielowego

Dodanie patio, roślinności czy innych obiektów upiększających otoczenie basenu sprawia, że wszystko ładnie do siebie pasuje a ogród czy podwórko wygląda fantastycznie. Jeżeli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy możesz dodawać to wszystko powoli, stopniowo. Cierpliwość jest tu kluczem.

Na koniec

Jeżeli chcesz utrzymać koszt budowy basenu na niskim poziomie chcąc jednak zachować najpotrzebniejszą funkcjonalność, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami. Może uda się kupić większy basen, ale zaoszczędzić na dodatkach?

Pamiętaj, dobre zaplanowanie budowy basenu jest kluczem do marzeń o nim. Mamy nadzieję, że choć część powyższych porad pokieruje Cię w dobrym kierunku w planowaniu budżetu mającego na celu budowę banenu kąpielowego

Budowa basenu

budowa basenów kąpielowych

Budowa basenu kąpielowego

Jak zacząć?

Czynnością poprzedzającą budowę basenu jest stworzenie jego planu. Trzeba wybrać miejsce np. w ogrodzie przydomowym pamiętając o budżecie i ważnych aspektach lub ograniczeniach jakie niesie ze sobą budowa basenu ogrodowego takie jak na przykład:

  • obecność wód gruntowych
  • rodzaj gruntu
  • pochylenie terenu
  • wielkość basenu
  • głębokość basenu
  • rodzaj basenu (poliestrowy lub żelbetowy)

Dobrze przemyślana lokalizacja umieszczenia niecki basenowej albo wanny ogrodowej to podstawa sukcesu. Pamiętaj o tym, że taki obiekt to struktura na stałe osadzona w gruncie i będzie obecna obok Twojego domu na całe lata. Warto spędzić czas na przygotowanie miejsca pod basen – zaprojektować lub przeprojektować swój ogród tak aby nowa budowla świetnie się prezentowała i zwyczajnie cieszyła oko pasując do reszty otoczenia.
Krok pierwszy – jak będziesz używać swój basen?

Zastanów się jak będziesz używać swój basen kąpielowy. Chcesz się zrelaksować, brać udział w zdrowych ćwiczeniach w basenie a może pragniesz zorganizować aktywny czas swojej rodzinie i przyjaciołom? Zdefiniowanie użytkowania basenu pomoże Ci wybrać jego model. Aktualnie dostępne w naszej ofercie baseny możesz sprawdzić w zakładce baseny poliestrowe na dole strony.

Krok drugi – wielkość podwórza i panujące warunki.

Pamiętając o wymiarach podwórka, rozważ też jakie jest nachylenie terenu i sprawdź rodzaj gleby oraz dostęp do przyszłego basenu i jego wyposażenia. Baseny instaluje się łatwiej wtedy, gdy podwórze jest równe. Ciężkie warunki takie jak duże nachylenie terenu, kamienista gleba i ograniczony dostęp wymagają profesjonalnych przygotowań – ale nasza firma i z tym sobie poradzi. Przeprowadzimy z Tobą konsultacje i dokonamy analizy terenu wykonując również wizualizację jak wybrany model basenu będzie wyglądał w Twoim ogrodzie.

Krok trzeci – konsultacje

Będziemy z Tobą rozmawiać o tym, jaki wymiar i kształt niecki basenowej będzie odpowiedni dla Twojego podwórza lub ogrodu. Określimy koszty jakie generuje budowa basenu jak i średni miesięczny koszt jego utrzymania. Zaproponujemy rozwiązania zabezpieczające takie jak zadaszenia basenowe czy rolety.

Krok czwarty – wyposażenie basenu

Do każdego basenu można dodać wszelkiego rodzaju atrakcje takie jak kurtyny wodne czy zjeżdżalnie. Warto też rozważyć instalację dodatkowego oświetlenia, wspomnianego wyżej zadaszenia i/lub rolety basenowej.

Krok piąty – serwis basenów

Jeżeli masz problem z basenem, coś się zepsuło lub podejrzewasz jakąś usterkę – skorzystaj z naszego zgłoszenia serwisowego. Możesz dołączyć zdjęcie i opisać usterki. Po wysłaniu formularza czekaj na naszą odpowiedź.

 

Nowe promocje!

Kochani wiemy jak ważne a zarazem uciążliwe jest dbanie o odpowiedni poziom ph wody w basenie. Specjalnie dla was wprowadzamy kolejne PROMOCJE dla wszystkich którzy zamierzają kupić basen z naszą pełną ofertą AUTOMATYCZNA STACJA DOZOWANIA CHEMII GRATIS ! Pamiętacie TWÓJ BASEN W ZASIĘGU RĘKI – PODARUJ SOBIE ODROBINĘ LUXUSU