Żelbetowe baseny kąpielowe
Baseny żelbetowe

Basen żelbetowy jest to niecka wykonana z wodoszczelnego betonu, która może być wyłożona płytką, mozaiką lub folią PVC. Wykonany jest według indywidualnego projektu, dzięki czemu nie ma ograniczeń co do jego kształtu, głębokości i funkcjonalności.


Decydując się na taki basen należy przede wszystkim zastanowić się:


1. Czy ma być on wykonany w technologii skimmerowej czy też przelewowej ? W technologii skimmerowej woda zasysana jest przez skimmer, otwór w ścianie basenu na wysokości lustra wody, połączony z systemem rur prowadzących do filtra. Pompa filtracyjna zasysa wodę i tłoczy ją do zamontowanych na przeciwległej ścianie basenu dysz wlotu, którymi to przefiltrowana woda trafia ponownie do basenu. W technologii rzelewowej lustro wody jest zlicowane z powierzchnią plaży basenowej co daje efekt jednej płaszczyzny. Woda odprowadzana jest po całym obwodzie basenu do rynny przelewowej skąd spływa swobodnie do zbiornika wyrównawczego. Ze zbiornika zasysana jest dzięki pompie obiegowej na filtr, a następnie po uprzednim podgrzaniu wpływa ponownie do basenu poprzez system dysz umieszczonych w dnie basenu.

2. Czym wyłożona ma być wewnętrzna część niecki?
3. Czy urządzenia basenowe mają być wykonane z brązu, stali nierdzewnej czy też ABS?
4. Z jakich atrakcji wodnych chcieli by Państwo korzystać podczas eksploatacji basenu?

W Naszej ofercie posiadamy: przeciwprądy, kurtyny wodne, armatki wodne, parasole wodne, kanapy masażu powietrznego, trampoliny itd. Budowa tego typu basenu trwa znacznie dłużej oraz jest bardziej kosztowna niż montaż gotowej niecki.