Montaż basenu

Instalacja basenu poliestrowego

Basen przydomowy jest obiektem pożądania chyba wszystkich, którzy doceniają zalety posiadania prywatnego zakątka, w którym można się ochłodzić w upalne dni i odpocząć w gronie rodziny lub przyjaciół. Firma Europool proponuje zarówno baseny zewnętrzne, jak i eleganckie baseny wewnętrzne dla każdego ze swoich potencjalnych Klientów. Dla swoich potrzeb wybrać można zarówno baseny poliestrowe, których produkcja oraz montaż wymaga znacznie mniejszych nakładów finansowych oraz czasowych, niż baseny kąpielowe wykonane z żelbetu. Istnieje wiele możliwości indywidualizacji każdego projektu, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów wykończeniowych, a także atrakcji (np. trampoliny, kurtyny i parasole wodne, przeciwprądy itp.). Baseny ogrodowe, jak i wewnętrzne Europool to propozycja dla każdego!

 • Wykop i wywóz ziemi

  Pierwszym etapem jest wykop ziemi pod basen oraz wywózka jej naszymi samochodami. Po przygotowanym wykopie możemy przejść do kolejnego etapu.

 • Płyta z betonu

  Wcześniej zrobiony wykop wypełniamy zbrojoną płytą denną wykonaną z betonu B20/25 co pozwala na stabilne i bezpieczne umieszczenie niecki w gruncie.

 • Umieszczenie niecki

  Kolejnym etapem montażu jest osadzenie niecki basenowej na wcześniej wylanej płycie.

 • Podłączenie aparatury

  Następnym krokiem do zamontowania naszego wymarzonego basenu jest podłączenie niezbędnych urządzeń niecki basenowej takich jak: skimmer, dysze, przeciwprąd z pomieszczeniem filtracyjnym.

 • Obetonowanie

  Ważnym etapem montażu jest obetonowanie ścian niecki basenowej betonem B15 i uwzględnienie ilości nalewanej wody (WAŻNE: beton nie może być mokry, a jedynie lekko zwilżony, ponieważ w przypadku zbyt wysokiego obsypania ścian nieproporcjonalnie do nalewanej wody ściany mogą ulec zniekształceniu).

 • Prace wykończeniowe

  Ostatnim krokiem są prace wykończeniowe czyli nadanie basenowi estetycznego wyglądu. Wykonujemy na zamówienie klienta tarasy z drewna egzotycznego i doprowadzamy ogród do stanu, który zastaliśmy przed naszym przybyciem.